Cyber Knight (SNES)

Cyber Knight (SNES)

Datawydania: 22 lutego 2007
Patch: ck_pl_v100.zip
Postępy:100%
Galeria: Kliknij, aby obejrzeć
Zalecanyemulator: zsnes
Opis: Pierwsze podchody do tłumaczenia tego tytułu zaczęły się gdzieś na początku 2005 roku. W wakacje tego samego roku miałem już wstępnie przetłumaczony skrypt. Napotkałem jednak problem z brakiem miejsca. Jakiś rok później problem ten został jednak rozwiązany przez blipa. Gdyby nie jego pomoc, to tłumaczenie prawdopodobnie nie ujrzałoby światła dziennego, a przynajmniej stałoby się to dużo później. Gdy największa przeszkoda została usunięta, zabrałem się za poprawianie bugów w moim insertorze i nieco poszerzyłem jego funkcjonalność. lazy_bum dorobił polskie znaki do fonta i parę elementów graficznych. Z kolei ja, zainspirowany przez blipa, zacząłem uczyć się assemblera, co zaskutkowało wieloma drobnymi, ale ważnymi, poprawkami i usprawnieniami w grze. W grudniu moje starania przekroczyły masę krytyczną i tłumaczenie trafiło w ręce Rankina Ryukendena, certyfikowanego fana serii :) Jego solidna praca przy testach i cenne sugestie nadały tłumaczeniu ostateczny kształt.
Uwagi:
  • Na samym początku gry, przed ekranem startowym, pojawia się japoński tekst. Błąd występuje także w angielskiej wersji.
  • Ze względu na zawiłość polskiej fleksji, w paru miejscach (raz podczas walki, dwa razy w raportach kapitana) byłem zmuszony zostawić imię w nieodmienionej formie.
Specjalnepodziękowania dla:
  • Gideona Zhi za wyrażenie zgody na skorzystanie z jego tłumaczenia
  • blipa za bezcenną pomoc w modyfikacji kodu gry
  • lazy_buma za polskiego fonta i elementy graficzne
  • Rankina Ryukendena za sumienne betatesty oraz mnóstwo cennych uwag i sugestii
Ostatniaaktualizacja: 29 May 2012